Podobnie 80,9% bliższych stawów międzypaliczkowych, którym wstrzyknięto kolagenazę, z podstawowym przykurczem wynoszącym 40 stopni lub mniej, spełniało pierwotny punkt końcowy, w porównaniu z 22,4% takich stawów z podstawowym przykurczem większym niż 40 stopni. Istotnie więcej stawów wstrzykniętych kolagenazą niż stawy wstrzyknięte placebo wykazało kliniczną poprawę 30 dni po ostatnim zastrzyku. Spośród wszystkich stawów, którym wstrzyknięto kolagenazę, u 84,7% stwierdzono poprawę (94,0% stawów śródręczno-paliczkowych i 67,1% bliższych stawów międzypaliczkowych). Spośród wszystkich stawów, którym wstrzyknięto placebo, 11,7% wykazało poprawę (11,6% stawów śródręczno-paliczkowych i 11,8% bliższych stawów międzypaliczkowych). W porównaniu ze stawami, do których wstrzyknięto placebo, stawy z iniekcją kolagenazy wykazały znacznie większy procent zmniejszenia przykurczu od wartości wyjściowej do 30 dni po ostatnim wstrzyknięciu: 79,3% (87,1% stawów śródręczno-paliczkowych i 64,5% bliższych stawów międzypaliczkowych), w porównaniu z 8,6% dla połączeń z wstrzyknięciem placebo (7,2% stawów śródręczno-paliczkowych i 11,4% bliższych stawów międzypaliczkowych).
Rysunek 3. Rysunek 3. Średnie zmiany zakresu ruchu. Średnie zmiany w zakresie ruchu przedstawiono dla stawu śródręczno-paliczkowego (panel A) i bliższego stawu międzypaliczkowego (panel B) na linii podstawowej (u góry każdego panelu) i 30 dni po ostatnim wstrzyknięciu kolagenazy clostridium histolyticum (spód każdego panelu ). Średnie wartości zostały zaokrąglone do najbliższej liczby całkowitej.
Wstrzyknięte kolagenazowe połączenia pierwotne wykazały większą poprawę zakresu ruchu niż stawy z zastrzykami placebo. Średnia zmiana zakresu ruchu od wartości początkowej do 30 dni po ostatniej iniekcji była większa z 43,9 do 80,7 stopnia (średnia, 36,7 stopnia) w stawach wstrzykniętych kolagenazą i od 45,3 do 49,5 stopni (średnia, 4,0 stopnia) w grupie placebo. wstrzyknięte stawy. Wyniki były podobne, gdy te dane były analizowane zgodnie z typem połączenia. Średnia zmiana zakresu ruchu od wartości początkowej do 30 dni po ostatnim wstrzyknięciu była większa z 42,6 do 83,7 stopnia (średnia, 40,6 stopnia) w stawach śródręczno-paliczkowych, do których wstrzyknięto kolagenazę (Figura 3A), z 46,4 do 74,9 stopni (średnia, 29,0 stopni) w proksymalnych stawach międzyzastawkowych wstrzykniętych kolagenazą (Figura 3B), od 45,7 do 49,7 stopni (średnia, 3,7 stopnia) w stawach śródręczno-paliczkowych z wstrzyknięciem placebo, i od 44,4 do 49,1 stopni (średnia, 4,7 stopnia) w placebo – wszczepione bliższe stawy międzypaliczkowe.
Niekorzystne skutki
Tabela 3. Tabela 3. Zdarzenia niepożądane związane z leczeniem u 2% lub więcej pacjentów w dowolnej grupie badanej. Łącznie 741 iniekcji (444 kolagenaza i 297 placebo) podano u 308 pacjentów. Ogółem u 96,6% pacjentów, którzy otrzymali kolagenazę, zgłoszono co najmniej jedno zdarzenie niepożądane związane z leczeniem, w porównaniu z 21,2% pacjentów otrzymujących placebo (Tabela 3). Pacjenci, którzy otrzymywali kolagenazę, mieli znacznie więcej zdarzeń związanych z iniekcją i manipulacją (np. Stłuczenie, krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, ból w miejscu wstrzyknięcia, ból w górnej części, tkliwość, wybroczyny, obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, świąd, uszkodzenie skóry, limfa powiększenie węzła i tkliwość w badaniu palpacyjnym, powiększenie węzłów chłonnych, rumień, pęcherz, świąd w miejscu wstrzyknięcia i ból w okolicy pachowej) niż pacjenci otrzymujący placebo (P.0,02)
[przypisy: kto nie może zostać dawcą szpiku, nerwica zoladka objawy, odbudowa kości szczęki ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: kto nie może zostać dawcą szpiku nerwica zoladka objawy odbudowa kości szczęki
[..] Odniesienie w tekscie do psycholog lublin[…]
Hipokryzja i pomroczność świadoma
[..] Cytowany fragment: menopauza[…]
a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ